Czy inwestowanie pieniędzy w zagraniczne nieruchomości to coś wskazanego?

jpg023552

Chociaż na nieszczęście jest sporo osób w naszym kraju, które z oczywistych powodów nie mogą pozwolić sobie na lokum we własnym mieście, to jednakowoż nie zapomnijmy, że są również tacy ludzie, których najzwyczajniej w świecie stać na mieszkania oraz domy, które są umiejscowione za granicą. Musimy wiedzieć, iż mądre inwestowanie pieniędzy ma we wszystkich przypadkach rację bytu, a trudno nie powiedzieć teraz jednego – co jak co, lecz definitywnie warto zainwestować pieniądze w nieruchomości za granicą!

Chociażby z takiego powodu, że wbrew stereotypom Polska nie jest tanim krajem. To znaczy mówimy o tym, iż w końcu warszawskie bądź krakowskie mieszkania są często droższe aniżeli fajne apartamenty w słonecznej Hiszpanii. Wiadoma sprawa, trudno porównywać nawet Warszawę z Barceloną, tam faktycznie jest sporo drożej, ale przypadek Andaluzji dobitnie pokazuje, iż zakupem nieruchomości za granicą nie muszą zainteresować się tylko i wyłącznie bogacze. Zatem zapamiętajmy, że w każdym przypadku kupno nieruchomości w na przykład Hiszpanii to gigantyczny wydatek. Choć wiadoma kwestia, iż i tak nie mówimy tutaj o niedużych pieniądzach – takie są akurat realia nieruchomości na niemalże całej planecie.
jpg023517
Kolejna sprawa – dywersyfikacja to coś ważnego. Czyli rozchodzi się o to, że jeśli będziemy posiadaczami mieszkania w na przykład Trójmieście albo Zakopanem, to jakby nie patrzeć z inwestycyjnego punktu widzenia genialnym rozwiązaniem jest inwestowanie za granicą. Zwłaszcza jeśli wybierzemy ten kraj, który jest bogatszy od naszego, o co na Zachodzie nie należy się zamartwiać. Powinniśmy doceniać szczególnie takie państwa, w których obecnie sytuacja ekonomiczna nie jest ciekawa, ponieważ to sprawia, że nieruchomości są tańsze. Np. Grecja to miejsce, które ma bardzo dużo zalet, na pewno warto tam zainwestować, a na ten moment nieruchomości bardzo spadły cenowo. Oczywiście istnieje jakieś ryzyko, iż lepiej już nie będzie, lecz nie możemy być tak ogromnymi pesymistami, bo trudno nie wierzyć w Grecję bądź Hiszpanię.

Kiedy ktoś zada pytanie – czy w istocie warto inwestować w zagraniczne nieruchomości, należy odpowiedzieć jasno: tak, lecz pod pewnymi warunkami. Należy być uważnym, nigdy nie można spoglądać na bogatsze od naszego kraju miejsca za takie tereny, które gwarantują sukces.