Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to odpowiedni pomysł na inwestycję w nieruchomości?

pic047

Zniszczę nieco napięcie i od razu rozwiążę pytanie zadane w początku poniższego artykułu – pewnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak opłacalne jako solidna lokata środków finansowych? Zastanówmy się teraz i wymieńmy powody rentowności.

Kanoniczna przyczyna to obecna kondycja rynku . Wrocław nie odstaje od innych ośrodków miejskich w Polsce – tutaj sumy za metr również długotrwale spadają. Eksperci przewidują, że ten trend zostanie jeszcze parę miesięcy. Wszelkie analizy gospodarcze zakładają przystopowanie gospodarki Polski w końcówce 2014 roku. To istotna wskazówka, która może zachęcić ciebie do ulokowania gotówki w lokum.

pic030Następna przesłanka to trwający sezon zimowy. Nie domyślasz się? Rusz głową. Zaczyna się rok akademicki, a stolica Dolnego Śląska jest od lat słynna z wielkich rzesz żaków. Tu mieści się dużo uczelni wyższych, np. Akademia Sztuk Pięknych czy Wyższa Szkoła Bankowa. Liczba miejsc w domach studenckich jest ograniczona, a i wiele młodych ludzi gardzi panującymi tam słabymi warunkami mieszkalnymi. Nabycie lokum we Wrocławiu, by następnie je wynajmować studentom więc to rewelacyjny pomysł. Dzisiejszy znaczny popyt na mieszkania powoduje, że koszty najmu stoją na całkiem dużym poziomie. Daje to niezły zarobek.

Trzeba rozejrzeć się za nieruchomością w dobrze dobranym miejscu. Studenci lubią, kiedy z lokum jest dość blisko do szkoły, przystanku i do centrum miasta. Pamiętaj też o podłączeniu Internetu – to dziś powszechna sprawa. Bądź uważny przy dobieraniu mieszkańców twojego domu. Częste teraz jest urządzanie tak zwanych castingów. Uważaj jednak, by nie naruszyć tą drogą niczyjej czci. Za mocno szczere podejście do pytanych może odstraszyć. W czasach sieci informacje o chamskich właścicielach wynajmowanych pokojów mnożą się niezwykle szybko.

Przesłanka trzecia to opcja sprzedania z zyskiem nieruchomości we Wrocławiu, gdy wreszcie przejdzie bessa na rynku mieszkań. Sytuacja wszakże kiedyś się zmieni na korzyść, a wtedy porządne mieszkanie będzie kosztowało o niebo więcej, niż w aktualnych, niełatwych czasach.