Lokalizacja osiedla mieszkaniowego – na jakie elementy zwrócić uwagę?

plik0269

No co jak co, lecz ciężko nie spostrzec, iż temat lokalizacji nieruchomości to coś czego bez cienia wątpliwości nie powinniśmy deprecjonować. Jeśli zatem jesteś obecnie na etapie poszukiwania lokum, szczególnie w większym mieście, w żadnym razie nie sądź, iż lokalizacja nie ma znaczenia. Realia są takie, że nawet najładniejsze, największe lokum, w żadnym wypadku nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań jeżeli będzie niefajnie umiejscowione. Dalsza część tego tekstu jest przeznaczona zatem dla tych osób, które z wiadomych powodów pragną wiedzieć więcej o lokalizacji nieruchomości.

To oczywiste, że im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym z automatu płacimy za taką nieruchomość więcej. Jednak ciężko przypuszczać, iż to nie ma racji bytu. No cóż, jeśli coś jest ponad średniej, najzwyczajniej w świecie jest droższe. Czyli mamy pewność, iż nasza świetnie umiejscowiona nieruchomość będzie wzrastała na wartości. Trudno powiedzieć w jakim tempie, ale prawda jest taka, że zapewne nie będzie słabo. Słaba lokalizacja powoduje, iż chociaż wydamy mniej, to jednakowoż po kilku latach zauważymy, iż wartość takiego lokum jest niezbyt zadowalająca. I poza tym, nie jest powiedziane, iż te gorsze nieruchomości są we wszystkich przypadkach tańsze.

plik0265

To zauważalne szczególnie w przypadku największych miast w naszym kraju. Wiadomo – najatrakcyjniejsze punkty zostały zajęte, zatem deweloperzy budują nieruchomości na peryferiach. Zwróćmy uwagę, że dobra lokalizacja to również bardzie komfortowe funkcjonowanie. Mamy relatywnie blisko do najbardziej istotnych punktów na tle miasta. Oprócz tego zapewne nie uskarżamy się na transport publiczny, bo do przystanku mamy krótką drogę. Atrakcyjna lokalizacja bądź co bądź pozwala zaoszczędzić sporo kasy, ponieważ nie wydajemy aż tyle na np. benzynę.

W bardzo dużym skrócie – ależ naturalnie, że poszukując mieszkania trzeba zwrócić dużą uwagę odnośnie położenia.